Ionică a oferit primele explicaţii în scandalul cu navetiştii din Mioveni

Cornel Ionică nu este cel mai iubit personaj politic

de către locuitorii oraşului Mioveni. Aceştia sunt revoltaţi din pricina faptului că trebuie să meargă până la CNCD pentru a lua microbuzele spre casă. Primarul Piteştiului a oferit şi primele explicaţii după această decizie ce a stârnit un val de comentarii. Acesta a avut o intervenţie în direct la Argeş TV şi a oferit mai multe explicaţii pentru această situaţie. „Oraşul nostru nu poate să fie tranzitat de către tot felul de microbuze şi mai ales să meargă pe unde vor ele. Acestea trebuie să ajungă în autogări. De 15 ani îi tolerăm acolo, acesta este termenul, îi tolerăm. Numai că sunt foarte multe plângeri din partea oamenilor de acolo, avem chiar şi o plângere penală. Nu mai putem să acceptăm. Eu înţeleg că nu este ceva comod, dar niciodată locuitorii din Eremia Grigorescu, de pe Depozitelor, de pe Calea Bucureşti nu au avut asigurat transportul”, a declarat Cornel Ionică. 

 

Comentarii  

# LELIA 30-08-2016 08:04
Domnule Primar, ganditi-va la copiii de la Mioveni care fac naveta zilnic la liceele din Pitesti. Datorita deciziei dv le-ati furat din timpul liber, si-asa putin! Ganditi-va la aglomeratia din acea zona, la pericolele la care se expun acesti copii! Trebuie sa se intample accidente, sa apara victime ca sa deschideti ochii! Mergeti intr-o dimineata, coborati in strada si urmariti balamucul care se creeaza in zona respectiva! Gasiti solutii pentru oamenii domnule primar, sa le fie bine oamenilor, nu sa le mancati timpul si nervii! TREZITI-VA!!!! Acum este unul dintre momentele in care puteti sa ajutati oamenii nu sa-i impovarati de greutati!
Răspunde | Răspunde cu citat | Citat
# Cetatean 30-08-2016 11:06
Ce mare tranzitare se mai face de la CNCD pana la Balcescu,spurcaciune? Nu stiti ce sa mai faceti sa cresteti abandonul scolar ca vi se imputineaza retardatii care va voteaza?! Sau nu ti-au decartat transportatorii de la Mioveni? Si daca tot ai fost enspe mandate viceprimarul penalului,de ce locuitorii cartierelor alora n-au avut transport in comun?
Răspunde | Răspunde cu citat | Citat
# Anonim 30-08-2016 13:22
Avem 2 autogari ! Sa se foloseasca una dintre acestea doua ! F bine ca au mutat aceasta tiganeala din centrul orasului .Iar cu timpul liber al elevilor !!!!.... mai usor . Nu mai au timp destul de stat in cluburi ? alti copii fac naveta de ore intregi de mers cu masina sau pe jos si nu se mai plang !
Răspunde | Răspunde cu citat | Citat
# jos mafia 30-08-2016 14:30
Nu iti este rusine ba, nea cutare, primar de 8%? Noi te toleram pe tine, iar la alegerile viitoare o sa-ti crestem cota la 0,8%. Pitestiul nu mai poate fi un "oras inchis" mai COMUNISTULE. Pitestiul este resedinta judetului ARGES, iar noi cei din Mioveni suntem ARGESENI. Noi iti crestem bugetul pentru ca, in Pitesti venim sa muncim , sa invatam, sa facem cumparaturi, etc.
Domnule Valeca, Domnule Manu, Domnule Georgescu, ce parere aveti fata de decizia acestui primar care umileste mii de oameni? NU aveti nicio reactie?
IMI ESTE SCARBA!
Răspunde | Răspunde cu citat | Citat
# Ropcea Stefan 01-09-2016 07:36
Stația de maxi taxi poate fi mutată în altă locație.
În nici un caz la CNCD, deorece este departe ,iar circulația intensă a mașinilor prezintă un pericol pentru elevi.
Eu am scris la primărie și am propus ca stația să fie la intrarea străzii Trivale, deoarece este aproape de centru, este în folosul cetățenilor și al elevilor.
Intrarea este foarte largă și permite parcarea microbuzelor, iar în această zonă, traficul nu deranjează pe nimeni.
prof. Șt Ropcea
Răspunde | Răspunde cu citat | Citat
# petre 02-09-2016 18:23
O idee foarte proasta! Nu sunt 2-3 min in plus cum zicea primarul, ci un sfert de ora in plus la dus si un sfert la intors din timpul meu!!! Zona e periculoasa si pentru adulti, nu numai pt copiii si nu exista legatura cu mijloacele de transport din oras! Dezamagitor, d-le primar!
Răspunde | Răspunde cu citat | Citat
# anca 06-09-2016 08:45
De ce nu se merge pe traseul masinilor de Topoloveni? Adica sa se tranziteze calea Bucuresti.Ar fi in regula pentru toata lumea.Puteti oferi solutii normale ,domnule viceprimar, nu ambitii inutile. Copiii dvs. merg la scoala cu microbuzul? Nu uitati ca avem un transport in comun ffff scump in Pitesti,iar de Mioveni ce sa mai zic. La cel mai simplu calcul 14 lei pe zi doar transportul (in comun).Daca mai ai si doi copii..... Nu se mai pune problema daca si parintii fac aceeasi naveta. Macar de facilitatea de a avea acces rapid la acest transport sa poata beneficia.
Răspunde | Răspunde cu citat | Citat
# Anonim 10-09-2016 22:40
Sa va fie rusineee Mioveniul din ce judet face parte ? Cat profit are
Argesu de pe urma uzinei de la mioveni ???? Numai ca acum dupa atatia ani politicul are mai mare decizie decat cei care platesc impozite si va voteaza !!!!!! Rusine deciziei primariei Pitesti chiar daca sa luat decizia astacum se spune "datorita "reclamatiilor din zona Balcescu se putea gasi o solutie mult mai buna ! Elevii mai ales eleviii care circula zilnic spuneti dv ca fac de la Ramada 5 minute nu va e jena domnule atat se 0arcurge de la Ramada pana sus la statia de la teatru ?
Răspunde | Răspunde cu citat | Citat
# Cetatean 10-09-2016 22:54
Numai daca va gandeati 5 minute inainte de a lua aceasta decizie la toti copiii din mioveni care fac naveta zilnic si luati poate o decizie mai rezonabila fata de unde a ti decis sa mutati statia de mioveni , sa va fie rusine domnule primar sa va ganditi ca toti santem oameni nu functia trebuie sa faca diferenta .copiii sa vina in fata primariei si sa nu plece pana nu se rezolva situatia avem copiii olimpici de la mioveni. la dv in pitesti nu va spune nimic asta ? Rusineeee
Răspunde | Răspunde cu citat | Citat
# Un OM normal 11-09-2016 13:19
Domnilor primari pesedisti, ati fost votati de OAMENI si trebuie sa actionati pentru OAMENI, nu pentru orgolii si interese meschine. Domnilor IONICA si GEORGESCU, gasiti solutii, pentru ca pentru asta ati fost votati. Pana nu este prea tarziu si ati putea avea pe constiinta OAMENI! Maine incepe scoala... si asa puteti sa dovediti ca sunteti OAMENI!
Răspunde | Răspunde cu citat | Citat
# Anonim 23-09-2016 17:15
Domnul primar să vă fie rușine pentru decizia de a muta sstatia, mă întreb știți ce înseamnă să lucrezi 12 ore zilnic și să faci naveta? Mă îndoiesc să încercați să gândiți cum este pentru că soarta v-a fost în avantaj ați avut și aveți șofer. Rușine, poate dacă ați fi fost părintele unui elev care merge la un liceu cum ar fi Odobescu, ce ați fi simțit? Trei ore se pierd zilnic pe traseu și oboseala unui boboc
Răspunde | Răspunde cu citat | Citat
# doru 21-11-2016 21:25
In Trivale de unde se pleaca spre Mosoaia ,Vedea,etc este autogara?La Bascov langa gogoserie este autogara?Probabil conflictul cu cel care are microbuzele l a facut sa ia acesta decizie.Foarte bine don primar...ce era bun... stricati.
Răspunde | Răspunde cu citat | Citat
# Charity 10-05-2017 21:55
Your way of describing all in this article
is genuinely pleasant, every one be able to simply be
aware of it, Thanks a lot.

My web page - My Blog: https://mystericaengland.tumblr.com
Răspunde | Răspunde cu citat | Citat
# Lisa 11-05-2017 06:31
What's up friends, how is everything, and what you want to say regarding this post, in my view
its in fact awesome designed for me.

Check out my blog post My Blog: https://2pennyloafers.tumblr.com
Răspunde | Răspunde cu citat | Citat