„FC Argeş a obţinut licenţa pentru Liga I“

Situaţia financiară este una tot mai precară în cazul echipelor din Liga a II-a la fotbal şi tocmai de aceea obţinerea licenţei pentru Liga I este o misiune tot mai dificilă pentru echipele ce activează în primul eşalon. Numai că lucrurile

sunt mult mai aşezate la FC Argeş, echipa din Trivale reuşind să obţină licenţa pentru acest sezon din Liga I, fiind un prim pas în faţă, care dovedeşte tuturor că echipa se poate gândi la promovare. Mai multe amănunte în legătură cu acest aspect ne-a oferit chiar managerul clubului din Trivale, Cătălin Barbu, cel care ne-a declarat: „Spre marea noastră bucurie, FC Argeş a obţinut licenţa pentru Liga I pentru sezonul 2012 - 2013. Acest fapt reprezintă o mare bucurie pentru echipa noastră şi dovedeşte tuturor că avem o condu-cere eficientă şi un patron care se gândeşte întotdeauna la binele formaţiei. Noi am făcut lucruri foarte importante. Nu mai avem datorii către terţi şi în plus avem o stabilitate financiară. Tot ceea ce se promite la clubul nostru se şi oferă, fapt foarte important pentru orice alt jucător. Să nu uităm că sunt multe cluburi din Liga a II-a ce au mari probleme din punct de vedere financiar, să nu uităm că sunt unele echipe ce s-au retras din campionat. Cel mai proaspăt exemplu este legat de cei de la ALRO Slatina, formaţie ce s-a desfiinţat din cauza pro-blemelor financiare. Iată că FC Argeş este o echipă cu istorie în spate, un brand în adevăratul sens al cuvântului şi reuşeşte să obţină rezultate importante şi sper ca acum să vină şi promovarea pe teren în Liga I. Vreau să mulţumesc pentru sprijinul oferit şi domnului primar, pentru că avem terenul şi ne oferă toate condiţiile necesare pentru a putea realiza promovarea în Liga I.“

 

Adaugă comentariu


        

 

         
mica