CS Mioveni a învins pe Chindia

CS Mioveni a obţinut o nouă victorie în meciurile amicale. Argeşenii au trecut cu scorul de 3 - 1 de cei de la Chindia în ceea ce a fost ultimul meci amical al acestei perioade de pregătire. Duelul a început perfect pentru argeşeni, aceştia deschizând scorul foarte repede prin Mihai Vintilă. După golul din minutul 4, argeşenii nu au mai forţat, dar chiar şi aşa a venit şi golul de 2 - 0. Ionuţ Stoica a reuşit să marcheze şi elevii lui Pelici aveau un avantaj important. Honciu, fostul jucător al echipei din Mioveni, a fost omul ce a marcat pentru 2 - 1. Jucătorul a marcat în minutul 43 al meciului şi acesta a fost scorul final al primelor 45 de minute. Actul secund a debutat ca şi primul, adică cu un gol marcat de argeşeni. Năstăsie a marcat din lovitură de la 11 metri şi formaţia din Mioveni conducea cu scorul de 3 - 1. S-a terminat aşa, asta chiar dacă cei de la Chindia au avut şi ei o lovitură de la 11 metri în finalul partidei. Pătru a ratat oportunitatea de a marca din nou pentru dâmboviţeni şi scorul final al meciului a fost de 3 - 1 pentru gruparea din Mioveni.