Mioveniul pierde nedrept cu Braşovul

CS Mioveni a suferit primul eşec pe teren propriu. Echipa din Mioveni a pierdut jocul disputat pe teren propriu cu cei de la FC Braşov, formaţia lui Ţălnar reuşind să se impună cu scorul de 1 – 0. A fost un meci în care echipa din Mioveni a fost mai tot timpul la timona disputei, numai că lipsa preciziei la finalizare a făcut ca formaţia lui Pelici să piardă la limită. Argeşenii au început perfect meciul, iar Nilă putea să marcheze chiar în minutul 3 al meciului. Acesta a scăpat singur cu portarul advers, numai că s-a pierdut cu firea şi a ajuns să şuteze pe lângă poarta echipei oaspete. Argeşenii au continuat să pună presiune pem adversar, iar Nilă a cerut un penalty în minutul 19 la un posibil henţ în careu, pentru ca Biceanu să trimită un şut foarte puternic, iar mingea să fie scoasă cu greu de portarul advers. În minutul 29 s-a deschis scorul. Laurenţiu Manole a profitat de o mică imprecizie a fundaşilor centrali, a şutat spre poarta gazdelor, iar mingea s-a dus printre picioarele lui Tomozei şi a ajuns în plasă. Gazdele nu au putut să dea o replică prea bună până la pauză, dar lucrurile au stat cu totul altfel după pauză. Nilă a trimis în bară în debutul părţii secunde, asta după ce mai ratase o ocazie mare cu doar câteva minute mai devreme. Năstăsie a fost şi el la un pas de gol, acelaşi lucru fiind aproape să îl facă şi Gălan. Braşovul a rezistat şi s-a impus cu 1 – 0, asta la capătul unui meci în care Mioveniul a dominat, dar nu a reuşit să dea lovitura de graţie.